39.5 درصد از سایت های دنیا با وردپرس ساخته شده اند

39.5 درصد از سایت های دنیا با وردپرس ساخته شده اند

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

5/5 - (1 امتیاز)

آیا می دانید محبوب ترین CMS دنیا چیست ؟ داده های جدید نشان می دهد که سیستم مدیریت محتوای وردپرس توسط 39.5 درصد از کل سایت های وب استفاده می شود. با اینکه این  آمار در سال 2020 35 درصد را نشان می داد، اما آمارهای جدید حاکی از این است که در سال 2021 39.5 درصد از سایت های دنیا با وردپرس ساخته شده اند.

البته اگر بخواهیم تنها وب سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنند را در نظر بگیریم، سهم وردپرس از بازار 64.1% خواهد بود. شایان ذکر است که تعداد قابل توجهی از وب سایت ها (38.3%) به هیچ وجه از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمی کنند و عموما برنامه نویسی شده هستند.

این داده ها توسط W3Techs ارائه شده است که آمار استفاده از فناوری های وب، از جمله سیستم های مدیریت محتوا، پلتفرم ها، ارائه دهندگان میزبانی وب، دامین های سطح بالا (top level domains) و موارد دیگر را ردیابی می کند.

وردپرس همچنان به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا شناخته می شود و در رتبه ی بعد Shopify است که تنها 3.2% از سهم بازار وب را به خود اختصاص داده است.

اگرچه شاپیفای (Shopify) برای تجارت الکترونیک (eCommerce) طراحی شده است، اما محبوب ترین CMS تجارت الکترونیکی در بازار نیست و حتی این عنوان هم به وردپرس اختصاص یافته است.

 

 

مگر وردپرس برای وبلاگ نویسی استفاده نمی شود !؟

اگر بخواهیم در مورد گذشته صحبت کنیم باید بگوییم که سالها پیش وردپرس تنها برای وبلاگ نویسی و وب سایت های خبری مورد استفاده قرار می گرفت، اما اگر الان آن را یک بستر وبلاگ نویسی در نظر بگیریم، یعنی هزاران پلاگینی که صاحبان سایت ها می توانند تقریبا وب سایت خودشان را به هر چیزی که دوست دارند تبدیل کنند را نادیده گرفته ایم.

به عنوان مثال پلاگین ووکامرس (WooCommerce) را در نظر بگیرید که 4.9% از کل وب سایت ها برای بستر فروش خود از آن استفاده می کنند. با توجه به اینکه ووکامرس مختص سایت های وردپرس است، باعث می شود که وردپرس محبوب ترین CMS برای ای کامرس یا همان تجارت الکترونیکی باشد، نه شاپیفای !

همچنین WooCommerce بیش از 28.19% از کل فروشگاه های آنلاین را پشتیبانی می کند و با 68% میزان توزیع استفاده، محبوب ترین پلاگین در کل اینترنت است. که این خود یکی از دلایل تبدیل شدن وردپرس به محبوب ترین CMS است.

 

 

آیا وردپرس بهترین CMS است ؟

پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که از چه کسی می پرسید.

شخصی که قصد دارد برای اولین بار یک وب سایت طراحی کند و اطلاعات چندانی در مورد این کار ندارد، ممکن است CMS هایی مانند Wix یا Squarespace را به دلیل ماهیت مبتدی و دوستانه آنها ترجیح دهد. اما کسی که تجربه بیشتری در فن آوری وب دارد، مطمئنا نیاز دارد تا از قابلیت های نامحدود شخصی سازیِ وردپرس استفاده کند. سخت است اگر بخواهیم قبول کنیم که وردپرس توانایی رفع نیاز عموم صاحبان وب سایت ها را نداشته باشد !

نیازی به گفتن نیست که وردپرس در زمینه هایی مانند تجربه کاربر (user experience)، قابلیت استفاده تمام و کمال با م وبایل، امنیت، سرعت و سئو برتر از سایر CMS هاست.

در واقع می توانیم بگوییم که وردپرس محبوب ترین CMS برای افرادی است که قصد طراحی سایت دارند، به همین دلیل است که بیش از نیمی از سهم کل سیستم های مدیریت محتوا را در اختیار دارد.

 

 

10 سیستم مدیریت محتوای برتر در سال 2020

  • وردپرس (WordPress) – 39.6 درصد
  • شاپیفای (Shopify) – 3.2 درصد
  • جوملا (Joomla) – 2.2 درصد
  • دروپال (Drupal) – 1.5 درصد
  • ویکس (Wix) – 1.5 درصد
  • اسکوئر اسپیس ( Squarespace) – 1.5 درصد
  • بیتریکس (Bitrix) – 1.0 درصد
  • بلاگر (Blogger) – 1.0 درصد
  • مجنتو (Magento) – 0.7 درصد
  • اُپن کارت (OpenCart) – 0.6 درصد

 

 

منبع مطلب : WordPress Powers 39.5% of All Websites نوشته شده توسط ترجمه شده توسط روشا وب

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *