اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

5/5 - (1 امتیاز)

برای اینکه بدانید اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی چیست، باید بتوانید به این سوالات پاسخ بدهید :

  • زمانی که یک کاربر وارد یک وب سایت فروشگاهی می شود، چطور می تواند به آن سایت اعتماد کند و مبلغی را برای خرید یک محصول واریز کند ؟
  • اگر محصول خریداری شده و محصول ارسالی برای کاربر، با یکدیگر متفاوت باشند یا اصلا محصولی وجود نداشته باشد که برای خریداران ارسال شود چه اتفاقی می افتد ؟
  • اگر به هر دلیل کاربر و فروشگاه با یکدیگر به مشکل بخورند، چطور می توانند مشکل خود را به گونه ای حل کنند که حق به حق دار برسد ؟

 

تفاوت فروشگاه های اینستاگرامی و وب سایت های فروشگاهی دارای اینماد

پاسخ این سوالات دقیقا همان چیزی است که باعث وجه تمایز بین پیج های فروشگاهی اینستاگرام و وب سایت های فروشگاهی می شود، یعنی اینماد.

تصور کنید شما برای خرید یک محصول وارد یک پیج اینستاگرام که فالوورهای زیادی دارد می شوید و محصولی که قصد خرید آن را دارید را از طریق دایرکت به فروشنده آن پیج اطلاع می دهید. جدا از این مسئله که شما گاها باید تا چند روز منتظر پاسخ پیام خود بمانید، از کجا می دانید که کالایی که خریداری می کنید واقعا به دست شما میرسد ؟

فرض می کنیم شما یک تخت خواب از یک پیج اینستاگرام خریداری می کنید و به جای آن برای شما یک مسواک !! ارسال می کنند. از کجا می خواهید آن را پیگیری کنید یا به چه کسی می خواهید شکایت کنید ؟ حتی ممکن است همان مسواک را هم برای شما نفرستند و پاسخی هم پس از واریز پول دریافت نکنید، چه کاری می توانید انجام دهید !؟

دقیقا اهمیت یک وب سایت فروشگاهی دارای نماد اعتماد و یک پیج اینستاگرام یا حتی وب سایت فروشگاهی که اینماد ندارد، همین جاست.

 

چرا داشتن نماد اعتماد برای یک فروشگاه اینترنتی ضروری است ؟

اگر یک شخص یا یک شرکت بخواهد نماد اعتماد دریافت کند، باید محل زندگی یا دفتر کار خود را به صورت کامل احراز نماید. شماره های تلفن، مجوزهای آن شخص یا شرکت، آدرس دقیق محل زندگی یا دفتر کار، شماره موبایل، محتوای سایت، کارکرد و محصولات سایت، تعداد کارکنان فعال سایت و بسیاری از موارد دیگر، باید به صورت رسمی احراز شوند و پس از چک شدن دقیق این موارد و انجام احراز هویت کامل، نماد اعتماد به وب سایت آن شخص یا مجموعه ارائه می شود.

در صورتی که هر مشکلی وجود داشته باشد، مشکلاتی از قبیل عدم ارائه پاسخ به کاربران از طرف فروشگاه اینترنتی، دزدی وجه، ارسال اشتباه محصولات، ارسال محصول خراب و … صاحبان فروشگاه اینترنتی محکوم بوده و ملزم به رفع مشکلات به وجود آمده هستند و در غیر اینصورت به سادگی قابل پیگیری و شکایت می باشند.

 

حال می توانیم بگوییم که یک فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی مانند یک فروشگاه معتبری است که صاحب یک مغازه و ویترین و تابلو در یکی از خیابان های شهر است و یک پیج اینستاگرام یا وب سایت فروشگاهی که نماد اعتماد ندارد، مانند یک شخص است که شما اتفاقی در یک خیابان می بینید و به او پول می دهید که یک محصول را فردا برای شما بیاورد !!

 

نماد اعتماد یک فروشگاه را چگونه می توانیم چک کنیم ؟

وب سایت هایی که نماد اعتماد الکترونیکی دریافت می کنند، ملزم به قرار دادن لوگوی آن در فوتر (پایین ترین بخش سایت) هستند و زمانی که شما بر روی لوگوی اینماد کلیک می کنید باید صفحه ای برایتان باز شود که با آدرس https://trustseal.enamad.ir شروع شود و در صفحه ی باز شده بایستی آدرس وب سایت، تصویری ار نمای وب سایت و مشخصات دارنده ی نماد و اطلاعات تماس آن را مشاهده نمایید.

فراموش نکنید که بسیاری از فروشگاه ها ممکن است نماد اعتماد نداشته باشند ولی لوگوی آن را در وب سایت خود قرار دهند، ولی زمانی که بر روی آن کلیک بکنید، مشخصات یک فروشگاه دیگر به شما نشان داده شود. پس حتما پس از کلیک بر روی لوگوی نماد، مشخصات داخل لینک باز شده و فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید را قیاس کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *