5 روش برای شناسایی شرکت ها و سئوکاران بد

5 روش برای شناسایی شرکت ها و سئوکاران بد

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

سئو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که می تواند وب سایت شما را به صدر نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو برساند. یکی از بزرگترین ترس ها و نگرانی های تمام مشتریانی که برای سئو و بهینه سازی سایت خود به ما مراجعه می کنند این است که آیا ما می توانیم تمام خواسته های آنها را پیاده سازی کنیم و منافع آنها را در نظر بگیریم ؟ در این مطلب قصد داریم 5 روش برای شناسایی شرکت ها و سئوکاران بد که شما را از اهدافتان دور می کنند را به شما معرفی کنیم.

در این مقاله می خواهیم تکنیک ها و شیوه هایی که در تمام این سالها در زمینه سئو فرا گرفته ایم که مشتریانمان را موفق کرده است را با شما در میان بگذاریم. حیاتی ترین چیزی که تا حالا یاد گرفته ایم این است که مشتری شما، همیشه در اولویت است و زمانی که کار درست انجام دهید و آن را با مشتری خود شفاف بیان کنید، اتفاق می افتد.

چیزی که همیشه برای ما حائز اهمیت بوده است، این بود که هیچوقت از روش های سئوی کلاه سیاه استفاده نکنیم و فقط از تکنیک های قانونی سئو استفاده کنیم.

با وجود بسیاری از شرکت ها و افرادی که مشتریان را فریب می دهند و وعده های جعلی و دروغین به آنها می دهند و تکنیک های سئوی کلاه سیاه را استفاده می کنند، خیلی سخت است که افراد صادقی را پیدا کنید که فقط به دنبال پول شما نباشند.

در اینجا ما به 5 نکته ی مهم اشاره می کنیم که به شما کمک می کند تا این افراد کلاهبردار را شناسایی کنید و از آنها دوری کنید و در عین حال مطمئن شوید که با متخصصان سئو که از تکنیک های مطمئن استفاده می کنند، کار می کنید.

 

1. آنها می خواهند که مالک اطلاعات اصلی شما باشند.

آنها می خواهند که مالک اطلاعات اصلی شما باشند.

یکی از نشانه های بارز شرکت ها و سئو کارانی که تلاش می کنند شما را به دام بیندازند این است که می خواهند تمام اطلاعات شما (مانند یوزر و پسورد هاست و دامین شما) فقط در اختیار آنها باشد و شما به آنها دسترسی نداشته باشید.

حال شما فرض کنید بعد از مدتی به نقطه ای رسیدید که دیگر نمی خواهید با آ ن شرکت یا شخص کار کنید و چون آن شرکت یا شخص، اطلاعات و پسوردهای شما را به گروگان گرفته است، خیلی سخت است تا بتوانید قرارداد خود را با آنها فسخ کنید. این مسئله می تواند منجر به اختلافات حقوقی ای شود که ماه ها یا سال ها ادامه دارد و شما را خیلی از فعالیت حرفه ایتان دور می کند.

این را در نظر داشته باشید که هر کار حرفه ای، باید بر پایه ی اعتماد بنا شود و شما راهی به جز اعتماد ندارید. اما این اعتماد یک خیابان دو طرفه است و باید بین هر دو طرف وجود داشته باشد. برای اینکه مطمئن شوید که با افراد یا شرکت های درستی کار می کنید، حتما نمونه کارهای آنها را به دقت بررسی کنید و از آنها نمونه کارهای سئو را درخواست کنید.

 

2. آنها رتبه بندی شماره 1 گوگل را تضمین می کنند.

آنها رتبه بندی شماره 1 گوگل را تضمین می کنند.

یکی از ساده ترین روش های شناسایی سئوکاران بد این است !

اینکه شرکت یا شخصی تضمین کند که شما را به رتبه ی 1 گوگل می رساند، احمقانه ترین حرف ممکن است و فقط افرادی که هیچ سر رشته ای از سئو ندارند آن را باور می کنند. بسیاری از شرکت ها یا سئوکاران به شما می گویند که ظرف یک ماه، دو ماه، یا سه ماه شما را به رتبه یک گوگل می رسانند و باید بدانید که این حرف هیچ پایه و اساس منطقی ای ندارد.

اولا که به هیچ وجه زودتر از 3 الی 6 ماه (آن هم با فعالیت های فشرده و مداوم زیاد)  نمی توانید به صفحه ی اول گوگل وارد شوید، مگر اینکه از تکنیک های سئوی کلاه سیاه که سایت شما را در معرض پنالتی شدن (حذف همیشگی از نتایج گوگل) برای شما استفاده شود.

بعد هم در هیچ حالتی نمی توان این قول را داد که شما حتما گزینه 1 گوگل خواهید شد. چرا که شما در هر کسب و کار و صنفی که باشید، رقبای بسیاری دارید و همه ی آنها هر لحظه در حال تلاش برای جلو زدن از همدیگر هستند. شما فکر می کنید آنها منتظر نشسته اند تا شما بیایید و بدون دردسر گزینه اول نتایج گوگل شوید !؟

 

3. آنها فقط از خودشان صحبت می کنند، نه از شما

آنها فقط از خودشان صحبت می کنند، نه از شما

این شرکت ها و سئوکاران سودجو، فقط از سوابق درخشان خودشان صحبت می کنند و برایشان مهم نیست که تجربه های گذشته شما چه بوده یا اصلا کسب و کار شما در چه زمینه ای است و چه رقبایی دارید. آنها می گویند که انقدر سابقه درخشانی دارند که می توانند هر وب سایتی را در هر زمینه ای را در مدت زمان کوتاه و هزینه ی کم سئو کنند.

این افراد و شرکت ها هیچ وقت به شما نمی گویند که پروسه ی کار کردن و سئو کردن وب سایت شما چگونه است و قرار است چه کاری انجام دهند. فقط به شما می گویند صبر کنید و ببینید در آینده چه اتفاقی برای سایت شما می افتد.

 

4. آنها یک فروشنده هستند، نه یک شریک

آنها یک فروشنده هستند، نه یک شریک

مطمئنیم که همه ی شما تفاوت بین شریک و فروشنده را می دانید. یک شریک قرار است با شما همکاری کند و زمانی که اتفاقات خوب نمی افتد، با شما طوفان را پشت سر بگذارد و وقتی به موفقیت رسیدید با شما جشن بگیرد. اما یک فروشنده، این چیزها برایش مهم نیست، او فقط می خواهد گزارش و صورتحساب برای شما ارسال کند.

شما باید به دنبال سئوکاران یا شرکت هایی باشید که به کسب و کار شما اهمیت می دهند و در مورد برند شما تحقیق کنند و به شما راهکارهای عملی که در گذشته از آنها نتیجه گرفته اند را ارائه دهند، نه اینکه فقط به فکر این باشند که یک سری گزارش هایی که احتمالا از آنها سر در نخواهید آورد و یک صورتحساب ارسال کنند.

همیشه به دنبال یک شریک باشید، نه یک فروشنده.

 

5. اطلاعات و مطالعات آنها منسوخ شده است

اطلاعات و مطالعات آنها منسوخ شده است

همیشه باید از اشخاصی که می خواهید کار سئوی وب سایت خود را به آنها بدهید سوال کنید که پروژه ها و نتایجی را که به شما ارائه می کنند مربوط به چه سالی هستند. بحث سئو به صورت روزانه تغییر می کند و اگر افرادی که قصد سئو کردن سایت شما را دارند، اطلاعاتشان منسوخ شده باشد و خود را آپدیت نکرده باشند، در انجام کار شما ناتوان خواهند ماند.

در نهایت از شما می خواهیم که با شناسایی سئوکاران بد، از سپردن کارهای خود به ایشان امتناع کنید. چرا که تنها باعث هدر رفتن وقت، زمان و از دست دادن اعتماد شما به دیگران خواهند شد.

 

منبع : 5 Huge Warning Signs Of A Bad SEO Or Digital Marketing Agency نوشته شده توسط Patrick Reinhart ترجمه و شخصی سازی شده توسط روشا وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *