Search
Close this search box.

سئوی سایت با شبکه های اجتماعی

سئوی سایت با شبکه های اجتماعی

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

سئو بر اساس شبکه های اجتماعی

سئو به مجموعه اعمالی گفته می شود که باعث می شود گوگل سایت ما را به عنوان یک سایت قوی و متمایز با رقبای ما بداند. هر چقدر سئوی وب سایت ما قوی تر باشد، یعنی در نتایج جستجوی گوگل، بالاتر از سایر رقبا نمایش داده می شویم .

یکی از مواردی که گوگل برای سئو کردن سایت بسیار به آن اهمیت می دهد، فعالیت در شبکه های اجتماعی است. در واقع گوگل می گوید شما باید مخاطبان همه ی شبکه های اجتماعی را با کسب و کار و فعالیت خود آشنا کنید. و این مسئله فقط به یک شبکه ی اجتماعی خاص مانند “اینستاگرام” نیست، بلکه باید در همه ی این شبکه ها همسان فعالیت کنیم.

این شبکه هایی که در حال حاضر بسیار حائز اهمیت هستند عبارتند از فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام و لینکدین.

دلیل اینکه ما باید همزمان در همه ی این شبکه ها فعالیت کنیم این است که ممکن است یک کاربر فقط در فیس بوک فعالیت داشته باشد و کاربر دیگری فقط در توییتر فعالیت داشته باشد و از سایر شبکه ها استفاده ای نکند. هیچ گاه ما نباید فکر کنیم یک کاربر در همه ی شبکه های مجازی حضور دارد و بالاخره تبلیغات ما را خواهد دید.

بلکه هر شبکه ای که پر مخاطب است باید بازار هدف ما باشد. گوگل نیز مخاطبانی که از طریق لینک های شبکه های اجتماعی وارد سایت ما شوند را بسیار ارج نهاده و برای هر بازدید از طریق آنها امتیاز ویژه ای به وب سایت ما می دهد.

 

 

تولید محتوای شبکه های اجتماعی

آیا نیاز است برای هر شبکه اجتماعی محتوای خاصی تولید شود ؟

نیازی نیست ما برای این شبکه ها محتواهای جدیدی تولید کنیم، فقط می توانیم بخشی از مطالبی که در وبلاگ سایت خود قرار می دهیم را با عکس مرتبط با آن، در شبکه های مجازی قرار دهیم و در آخر لینکی از آن مطلب بگذاریم که کاربر ترغیب شود برای مطالعه متن کامل آن، وارد وب سایت ما شود.

تنها مسئله ای که بعد از پست گذاشتن در هر یک از شبکه های اجتماعی نیاز است رعایت کنید، استفاده از هشتگ های محبوب آن شبکه اجتماعی است، مثلا ممکن است شما در مورد چاپ کارت ویزیت مطلبی بنویسید و قصد انتشار آن را در شبکه های مجازی داشته باشید. بعد از بررسی های لازم متوجه شوید که هشتگ “چاپ کارت ویزیت” در فیس بوک محبوب است، ولی هشتگ “کارت ویزیت” محبوب اینستاگرام می باشد.

به همین دلیل اینکه از هشتگ های یکسان برای همه ی شبکه ها استفاده نمایید، نمی توانید نتیجه ی مناسبی دریافت کنید. فراموش نکنید که هشتگ ها مهمترین بخش پست گذاشتن در این شبکه ها هستند.

استفاده از سوشال مدیا، یکی از قوی ترین، پر بازده ترین و بدون هزینه ترین راه های تبلیغات است که فقط مستلزم اختصاص دادن کمی وقت برای هر کدام است.

در واقع ما با اختصاص دادن یک ساعت زمان، می توانیم یک مطلب جدیدی که در سایت انتشار می دهیم را در تمامی شبکه های اجتماعی خودمان قرار دهیم و فیدبک آن را بصورت آنی دریافت کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *