افزایش سئوی سایت

افزایش سئوی سایت

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

سئو یکی از بهترین روش هایی است که گوگل با برنامه ریزی آن، به صاحبان سایت های مختلف کمک می کند تا بتوانند با یک سری استراتژی ها مختلف و مشخص، سایت خودشان را در بین اولین نتایج سرچ گوگل قرار دهند و در نتیجه بازدید سایتشان را افزایش دهند.

 

سئو چیست ؟

سئو چیست ؟

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتور جستجو، استراتژی هایی هستند که باعث بهبود عملکرد سایت شما می شوند و باعث افزایش رتبه سایت شما می شود. این افزایش رتبه به سایت شما کمک می کند تا بیشتر دیده شود و در نتیجه مشتریان بیشتری برای کسب و کار خود پیدا کنید.

 

 

استراتژی های کلی برای افزایش سئو

1- کلمات کلیدی :

یکی از مهمترین عناصر اصلی در سئو، کلمات کلیدی است، زیرا سایت شما براساس کلمات کلیدی ای که انتخاب می کنید و بر اساس محتوایی که کاربر سرچ می کند، گزینش می شود و در لیست انتخابی گوگل قرار می گیرد. یکی از نکات مهم در “تاثیر کلمات کلیدی بر سئو” کوتاه بودن است. اگر کلمات کلیدی بیش از سه کلمه باشد کلمات کلیدی با طول بلند ( که به آنها لانگ تِیل گفته می شود ) در نظر گرفته می شود و در بین سایت ها این نوع از کلمات کلیدی رقابت کمتری وجود دارد.

 

2- تصاویر :

وقتی یک کاربر وارد سایت شما می شود، قبل از شروع به خواندن محتوای شما، سر تیترها و عکس ها را بررسی می کند و عکس اولین عنصر بصری است که توجه مخاطب شما را جلب می کند و می تواند مفهوم کلی محتوا را در یک نگاه ببیند.

نکته ی دومی که در “عنصر عکس در سئو” قابل تامل است، نوشتن یک خط یا به قول معروف نوشتن “کپشن” است. نوشتن این کپشن زمانی خیلی مهم می شود که مخاطب در تصاویر گوگل جستجو می کند، کپشن نوشته شده زیر تصویر شما، به نتایج گوگل کمک می کند تا تصویر شما نیز جزئی از تصاویر نشان داده شده باشد.

 

3- ویدیو :

ویدیو یکی از پربازدیدترین محتواهای دنیاست. طبق آمار در طول روز بیش از دو میلیارد نفر روزانه یوتیوب را چک می کنند که این تعداد، یک سوم استفاده روزانه از اینترنت است.

این آمار نشان می دهد، افراد از دیدن ویدیو لذت می برند و با آن ارتباط بیشتری برقرار می کنند. پس با اپلود ویدیو در سایت خود افراد بیشتری را جذب کنید و سئو را افزایش دهید. یکی دیگر از فواید ویدیو برای افزایش سئو، مسئله زمان است.

گوگل می تواند زمان تقریبی حضور مخاطب در سایت شما را بررسی کند، تعریف گوگل این است که وقتی مخاطب در سایت شما زمان زیادی را سپری کند یعنی از سایت شما لذت برده است و این موضوع باعث افزایش سئو سایت شما می شود و گوگل به سایت و محتوای شما بیشتر اعتماد می کند و رتبه شما را افزایش می دهد. پس اگر بتوانید یک ویدیو یک تا دو دقیقه ای آپلود کنید، می توانید زمانی که مخاطب در سایت شما سپری می کند را افزایش دهید و به سئوی خود کمک کنید.

 

افزایش سئوی سایت فروشگاهی

افزایش سئوی سایت فروشگاهی

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد، نکات تخصصی تری برای افزایش سئو انواع سایت ها وجود دارد. به عنوان مثال از سری نکاتی که باعث افزایش سئو سایت های فروشگاهی می شود، برچسب و دسته بندی محصولات است. این موضوع به معماری سایت وابسته است یعنی شما باید معماری سایت خود را ساده طراحی کنید. معمولا صفحه اصلی سایت، مهمترین صفحه است یعنی وقتی یک کاربر وارد سایت شما می شود این صفحه اصلی سایت شماست که فرد را جذب می کند.

پس در صفحه اصلی، محصولات خود را دسته بندی کنید و با کمک دکمه های مختلف مخاطب خود را به سمت محصولات راهنمایی کنید. مراقب باشید که کاربر مجبور به کلیک بیش از اندازه (بیش از سه بار) نشود، زیرا این کار موجب از بین رفتن اعتماد فرد به سایت شما می شود.

یکی از مواردی که باعث کاهش سئو سایت شما می شود، محتوای تکراری است. بعضی اوقات شما محصولاتی دارید که عمدتا شبیه به هم هستند، اما در دو صفحه متفاوت وجود دارند پس سعی کنید محتواهای شبیه به هم را کاهش دهید، آن ها را کنار هم قرار دهید و جلوی کاهش سئو سایت خود را بگیرید.

 

سرعت سایت خود را افزایش دهید

از لحظه ای که مخاطب بر روی لینک سایت شما کلیک می کند، ثانیه شمار گوگل شروع به شمردن می کند و هدفش زیر نظر گرفتن سایت شما و زمان حضور کاربر در سایت است، این زیر نظر گرفتن می تواند بر سئوی شما تاثیر بگذارد. اگر سایت شما کند باشد و سرعت بالایی نداشته باشد برای افراد خسته کننده می شود و سریع از سایت خارج می شود، در این لحظه است که گوگل به ثانیه شمارش نگاهی می اندازد و اگر زمان حضور کاربر در سایت شما کم باشد، به سئوی شما امتیاز منفی می دهد.

برای بهبود سرعت سایت خود سعی کنید از قالب هایی با حجم زیاد استفاده نکنید، از هاست های اختصاصی استفاده کنید، امنیت سایت خود را بالا ببرید چون امنیت به افزایش سرعت سایت شما کمک می کند.

 

لینک بیلدینگ

استفاده از لینک های داخلی و خارجی

پیش از اینکه توضیح دهیم چرا استفاده از لینک برای سئو تاثیر گذار است، بهتر است اول انواع لینک را تعریف کنیم:

 

لینک های داخلی :

مفهوم لینک داخلی را می توان از اسمش حدس زد، اگر شما یک لینک در محتوای خود بگذارید، که با کلیک بر روی آن به صفحه دیگری از سایت خود شما برود به این لینک، لینک داخلی میگویند. به طور مثال اگر بر روی لینک مطلب ما درباره طراحی فروشگاه اینترنتی کلیک کنید، شما روی یک لینک داخلی کلیک کرده اید.

لینک خارجی :

نقطه مقابل لینک داخلی، لینک خارجی است، یعنی اگر شما از لینکی استفاده کنید که مخاطب را به صفحه دیگری خارج از وب سایت شما ببرد، شما از یک لینک خارجی استفاده کرده اید.

وقتی شما از لینک بیلدینگ های صحیح (استفاده از لینک های داخلی و خارجی در محتوا) استفاده می کنید، به افزایش سئو سایت خود کمک کرده اید. شما با استفاده از لینک داخلی به ربات های گوگل اجازه بررسی سایت خود و محتواهای بیشتری را می دهید که این امر برای سئو سایت شما بسیار مفید است و استفاده از لینک خارجی به گوگل نشان می دهد که شما در یک رقابت دوستانه هستید و از به اشتراک گذاشتن مطالب دیگر رقبا ترسی ندارید، در عوض گوگل به خاطر حس زیبای رقابت طلبی دوستانه شما، در بهبود سئو سایت به شما امتیاز مثبت می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *