14 راز لینک بیلدینگ تخصصی

14 راز لینک بیلدینگ تخصصی

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

حتما برایتان پیش آمده که قصد لینک سازی برای سایتتان داشته باشید و با لیستی طولانی از انواع و اقسام تکنیک های قدیمیِ پیش پا افتاده و خسته کننده که همه می دانند مواجه شده باشید. اما چیزی که شما برای یک لینک بیلدینگ تخصصی نیاز دارید، نکات ابتکاری است که قبلا امتحان نکرده اید.

راهنمای بخش های مختلف این مطلب پنهان

 

 

چگونه می توانیم سایت های مناسب برای لینک بیلدینگ پیدا کنیم ؟

1. به دنبال فرصت های فراتر از رقبایتان باشید.

بسیاری از متخصصان لینک بیلدینگ توصیه می کنند که برای الهام گرفتن، از لینک های رقبای خود دیدن کنید. اما آیا فکر کرده اید که از بک لینک هایی که به وب سایت رقبایتان داده شده دیدن کنید ؟ آیا فکر کردید که بک لینک های رقبایتان را بررسی کنید ؟

پروفایل بک لینک سایت هایی که به رقبای شما لینک می دهند را بررسی کنید، سپس پروفایل های بک لینک سایت هایی که به آنها لینک می شوند را بررسی کنید.

مشاهده بک لینک های سایت

برخی از ابزارهای عالی برای این کار Ahrefs ،Majestic SEO و Moz Link Explorer هستند که با مراجعه به آنها می توانید اطلاعات بی نظیری درباره ساخت پیوند (لینک) توسط رقبایتان به دست آورید.

 

2. ابزارهای لینک بیلدینگ Ahrefs را کاوش کنید.

Ahrefs یک مجموعه بسیار مفید برای ایجاد لینک است و روشهای مختلفی برای استفاده ی بهینه از آن وجود دارد. این سولوشن دارای ابزارهای مختلفی است که می تواند به شما در یافتن فرصت های لینک بیلدینگ با کیفیت بالا کمک کند. Ahrefs فیلترهای زیادی نیز دارد که با استفاده از آنها می توانید سایت های مناسبی برای بک لینک های خود پیدا کنید.

اگر شما مبتدی هستید، می توانید از ابزار ” Keyword Explorer” برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود، که سایر سایت هایی که در جستجوهای گوگل بالا هستند، استفاده می کنند را پیدا کنید.

ابزارهای لینک بیلدینگ

این کلمات کلیدی می توانند هر مرحله از روند شما را آگاه کنند. اگر با کلمات کلیدی اصلی خود خیلی راضی نمی شوید، می توانید از کلمات کلیدی مرتبط برای پیدا کردن رقبای بیشترتان استفاده کنید.

سپس می توانید کلمات کلیدی جدید مد نظرتان را در Ahrefs’ Content Explorer قرار دهید تا صفحاتی را پیدا کنید که درباره موضوع انتخابی شما بحث می کنند و برای کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه ی خوبی دارند.

آموزش ahrefs

سپس می توانید از ابزار “Link Intersect” برای یافتن سایتهایی که به رقبا و تارگت های شما لینک داده اند، اما به سایت شما لینک نداده اند، استفاده نمایید.

آنالیز رقبا برای لینک بیلدینگ

در نهایت هم، یکی از هوشمندانه ترین روش های استفاده از Ahrefs بررسی Site Explorer برای دیدن صفحات در حال رشد است. با استفاده از بخش “Top content”، می توانید در هر URL هدف یا سایت رقبا، مشاهده کنید که کدام صفحات آنها سریعترین رشد را داشته اند.

بررسی URL سایت

و در نهایت می توانید سایتهایی را که به آنها لینک داده اند را هدف قرار دهید و ببینید که آیا می توانید رویکرد آنها را تقلید کنید ؟ به عنوان مثال، اگر رقیب شما به یک بیانیه مطبوعاتی یا یک خبر خاص، ترافیک زیادی را هدایت می کند، پس می توانید این روش را در استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود بگنجانید.

 

3. ببینید چه سایت هایی در BuzzSumo رنک بندی شده اند.

یکی دیگر از ابزارهای عالی که می تواند به شما در یافتن سایت های شگفت انگیز برای لینک بیلدینگ کمک کند، BuzzSumo است.

با استفاده از ابزار جستجوی محتوای وب BuzzSumo، می توانید محتواهایی که پرفورمنس بالایی نسبت به کلمات کلیدی و عبارات مورد نظر شما دارند را پیدا کنید.

بهترین ابزار لینک بیلدینگ

 

این سایت میزان تعامل با محتوا را در طیف وسیعی از پلتفرم ها و همچنین معیار خود که نام آن را “امتیاز همیشه سبز (Evergreen Score)” گذاشته است، به شما نشان می دهد.

 

buzzsumo evergreen score

 

Evergreen Score یکی از با ارزش ترین امکانات BuzzSumo است که 30 روز پس از انتشار هر محتوا، آن را از نظر engagement و backlink earnings بررسی می کند. این به این معناست که یک محتوا همیشه می تواند با ارزش باشد و مهم نیست که چقدر از زمان انتشارش گذشته باشد.

با استفاده از Evergreen Score و سایر اطلاعات مربوط به تعاملی که BuzzSumo در اختیار شما قرار می دهد، می توانید سایت هایی را پیدا کنید که محتوا ماندگار و جذابی را منتشر می کنند. که پیدا کردن این سایت ها به شما کمک می کند تا بتوانید محتوایی با موضوع مشابه با آنها را در سایت خود تولید کنید.

 

 

4. رقبای ارگانیک خود را در SEMrush بررسی کنید.

SEMrush یکی دیگر از ابزارهای همه کاره است که برای یافتن فرصت های لینک بیلدینگ بسیار مناسب است. با ده ها ابزار و تجزیه و تحلیل مفید که برای لینک بیلدینگ بسیار کاربردی هستند.

با استفاده از این وب سایت، می توانید رقبای ارگانیک خود را پیدا کنید و سپس بک لینک های آنها را بررسی کنید و در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

برای اینکه رقبای ارگانیک خود را پیدا کنید، می توانید آدرس سایت خود را در بخش “Domain Overview” وارد کنید. سپس سِم راش، دیدگاه های شگفت انگیزی را در مورد رتبه بندی ارگانیک شما، از جمله رقبای اصلی تان را، به شما ارائه می کند.

semrush برای لینک بیلدینگدر نهایت هم می توانید این اطلاعات را بصورت یک فایل CSV دریافت کنید و تمام اطلاعات رقبای خودتان را از آن فایل استخراج کنید. با استفاده از این روش و به دست آوردن انبوهی از داده ها و اطلاعات، می توانید هزاران فرصت بالقوه لینک بیلدینگ پیدا کنید.

 

 

5. هرگز تنها به یک متریک متکی نباشید.

متریک های (معیارهای) زیادی برای سئو وجود دارد و هر کدام از آنها ابزار منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می دهند و اگر شما قصد یک لینک بیلدینگ حرفه ای را داشته باشید، باید طیف وسیعی از این متریک ها را بررسی کنید.

به طور مثال Mozain Domain Authority بر روی احتمال رتبه بندی یک صفحه در SERP های برتر، تمرکز دارد. یا مثلا ابزار Majestic SEO’s Trust Flow بر کیفیت سایت هایی که به دامین انتخابی شما لینک داده اند، متمرکز است.

moz domain authority link building

پس اگر بخواهید بطور کامل سایت خود و رقبای تان را آنالیز کنید، حتما باید از این ابزارها استفاده کنید و در نهایت با ترکیب نتایج به دست آمده از آنها، اقدام به لینک بیلدینگ حرفه ای کنید. اگر تنها به یک متریک متکی باشید، یعنی درک زیادی از رقبایتان ندارید و می توانید فرصت های ارزشمند لینک سازی را از دست بدهید.

 

6. مانند یک بازدید کننده فکر کنید.

یک راز مهم لینک بیلدینگ تخصصی این است که علاوه بر متریک هایی که از آنها نام بردیم، هنگام لینک سازی باید رویکرد انسانی را نیز در نظر بگیرید.

یک پرسونا از مخاطبان سایت خود بسازید و مانند یک بازدید کننده ی واقعی به صفحاتی که قرار است برای آنها لینک بیلدینگ کنید نگاه کنید. ببینید آیا صفحات شما کامل و درست لود می شوند؟ آیا مطالبتان به اندازه ی کافی قابل خواندن و قابل فهم هستند؟ آیا تصاویری که استفاده کرده اید به اندازه ی کافی با کیفیت و منحصر به فرد هستند؟

 

نکاتی برای ایجاد ارتباط با لینک بیلدینگ

7. از بخش “About” فیس بوک برای یافتن آدرس های ایمیل استفاده کنید.

پیدا کردن آدرس های ایمیل معتبر می تواند دشوار باشد و همه می دانند که وقتی می خواهید فرصت های لینک بیلدینگ خوبی داشته باشید، فرم های تماس بهترین گزینه برای ارتباط شما با مردم نیستند.

البته ابزارهایی مانند Hunter.io برای یافتن ایمیل ها می توانند به شما کمک کنند، ولی خب راه های سریعتر و ارزان تری هم برای پیدا کردن ایمیل های مخاطبان هدف شما هم هست. به طور مثال شما می توانید ایمیل های معتبر هم مجموعه ای را در صفحه فیس بوک آن مشاهده کنید. چون صفحات شرکت ها و مجموعه ها عموما پابلیک هستند، شما حتی نیاز به وارد شدن به فیس بوک هم ندارید.

چگونه آدرسهای ایمیل را در فیس بوک پیدا کنیم

 

 

 

8. از فالو آپ یا همان پیگیری نترسید !

هرگز از ارسال ایمیل های فالو آپ به وب سایت ها، اشخاص و شرکت های بازار هدف خود نترسید. چرا که اگر هدف شما، یک اتفاق خوب برای دو طرف باشد، دیگر این ایمیل ها آزار دهنده نیستند.

اغلب ایمیل های پیگیری، بالاترین نرخ پاسخ را دارند ! ممکن است اولین ایمیل شما را از دست داده باشند یا آن را فراموش کرده باشند، اما ایمیل های پیگیری معمولا دیده می شوند.

به عنوان یک قاعده، معمولا باید دو یا سه بار پیگیری انجام شود. اگر پس از آن پاسخی دریافت نکردید، به این معنی است که یا آنها از شما متنفر هستند یا اینکه از آن ایمیل استفاده نمی کنند ! این را در نظر داشته باشید که اگر فالو آپ شما توسط مخاطبتان نادیده گرفته شد، وقت بیشتری را تلف نکنید و در عوض به سراغ یافتن فرصتهای جدید و افرادی که پاسختان را می دهند بروید.

 

 

9. قالب های شخصی سازی شده و منحصر به فرد برای مخاطبانتان استفاده کنید.

عموم مردم از ایمیل های انبوهی که طیف وسیعی از مردم مخاطبش هستند را دوست ندارند و آنها را نادیده می گیرند. شما می توانید با یک ایمیل شخصی سازی شده که شامل نام، وب سایت یا نام شرکت افراد است، آنها را ترغیب کنید که ایمیلتان را بخوانند. چون این حس به آنها القا می شود که شما آنقدر برایشان ارزش قائلید که ایمیل منحصر به فردی برایشان ارسال کرده اید.

شما می توانید با استفاده از ابزارهای ارسال ایمیل مانند Mailshake، یک قالب منحصر به فرد برای افرادی که می خواهید ایمیلتان را دریافت کنند تعریف کنید و به صورت انبوه ایمیلی برای همه ی مخاطبانتان ارسال کنید. ایمیلی که شامل اطلاعات شخصی هر کدام از دریافت کنندگان باشد.

همچنین شما می توانید با آنالیز سایت مخاطبانتان، بهترین صفحات سایتشان را پیدا کنید و در ایمیل ارسالی خود به آنها ذکر کنید که می خواهید چیزی مشابه محتوای آنها ایجاد کنید یا از سبک پست های آنها الگو برداری کنید و به همین دلیل قصد دارید یک لینک به سایتشان بدهید. اکثر وبمستر ها می دانند که اگر قرار است شما یک لینک به آنها بدهید، انتظار دارید که آنها هم یک لینک به سایت شما بدهند.

پس با آنالیز دقیق آنها، نشان دهید که برایتان مهم هستند و این لینک بیلدینگ می تواند به نفع هر دوی شما باشد.

 

 

10. از گایدلاین های سایت های همکار استفاده کنید.

در بسیاری از وب سایت ها، صفحه ای تحت عنوان “write for us (برای ما بنویسید)” وجود دارد که شما می توانید از آن طریق درخواست های خودتان را برایشان ارسال کنید. برخی از آنها نیز گایدلاین های مخصوص خودشان را دارند، مثلا می خواهند از عناوین خاصی برای نوشتن درخواست خود استفاده کنید یا برخی از آنها توضیحاتی در مورد نحوه ی نوشتن در آن صفحه می دهند که اگر گایدلاین های شان را رعایت نکرده باشید، متوجه می شوند.

دلیل این کار این است که آنها متوجه شوند شخصی که برایشان پیامی نوشته است، یک انسان است یا یک پیام اتوماتیک خودکار که برای سایت های بسیاری ارسال می شود.

 

 

نکاتی برای درج لینک در محتوا

11. از افت کیفیت لینک نترسید.

Link drops معمولا شوم به نظر می رسند، اما در واقع می توانند راهی عالی برای صرفه جویی در وقت شما باشند. در واقع شما می توانید مقاله ای در مورد موضوع انتخابی خود پیدا کنید، سپس پیشنهاد دهید که لینک شما در آن قرار بگیرد.

بسیاری از لینک بیلدرها از روش لینک های شکسته برای یافتن لینک هایی که با گذشت زمان از بین رفته اند استفاده می کنند و لینک خود را به عنوان جایگزین آنها پیشنهاد می دهند. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند Pitchbox و HARO برای یافتن فرصت های این چنینی استفاده کنید.

pitchbox برای لینک بیلدینگ

 

با استفاده از این ابزارها می توانید فرصت هایی پیدا کنید تا لینک خود را به مقاله اضافه کنید و با این کار در وقت خود صرفه جویی کنید. در واقع به جای نوشتن یک مقاله کامل، فقط باید یک نقل قول بنویسید !

وقتی لینکی را رها می کنید، باید معیارهای صفحه و همچنین کل سایت را بررسی کنید. گذاشتن لینک شما به یک سایت عالی، با محتوایی که هیچ بازدیدی نداشته باشد یا یک موضوع بی اهمیت داشته باشد هم فایده ندارد. صفحات قدیمی که هیچ مرجعی به دست نیاورده اند بعید است که بتواند برای شما هم نتیجه ی خوبی به ارمغان بیاورد.

با استفاده از SEMrush ترافیک صفحه ی مورد نظرتان را بررسی کنید و با استفاده از BuzzSumo میزان تعامل را بررسی کنید تا مطمئن شوید موقعیت مناسبی را پیدا کرده اید. همچنین از متریک هایی مانند Moz Page Authority (PA) و Ahrefs UR استفاده کنید تا بدانید لینک های داخلی آن صفحات، چه تاثیری بر روی صفحات شما خواهند گذاشت.

 

 

12. از انکر تکست های متفاوت استفاده کنید.

موتورهای جستجو همیشه مراقبت فعالیت های لینک بیلدینگ هستند، بنابراین شما باید با هوشمندی در مورد استفاده از انکر تکست، یک آزمون سخت موتورهای جستجو را پشت سر بگذارید. لینک بیلدینگ تخصصی، نترسیدن از تجربه های جدید در فعالیت های آنلاین است.

انبوهی از سایتها با متریک های مشابه که همه در همان زمان به سایت شما لینک می دهند با همان انکر تکست ثابت، باعث می شوند که برای موتورهای جستجو مشکوک باشد. پس برای اینکه شک آنها را برطرف کنید باید علاوه بر متفاوت بودن سایت هایی که هدف قرار می دهید، انکر تکستی که در لینک های خود استفاده می کنید را هم تغییر دهید. یک راز لینک بیلدینگ تخصصی این است که هیچوقت از یک قاعده دو بار استفاده نکنید.

این روش باعث می شود که پروفایل بک لینک شما طبیعی تر به نظر برسد و شانس شما برای رسیدن به رتبه بندی مورد نظرتان افزایش یابد.

 

 

13. به یاد داشته باشید که تعداد کلمات زیاد، همیشه خوب نیست.

بسیاری از وبلاگ ها و وب سایت ها برای دریافت یک پست مهمان، نیاز به دریافت یک محتوای طولانی دارند، اما مقدار، همیشه به معنای موفقیت در سئو نیست.

موتورهای جستجو بر قابلیت استفاده و همچنین سئو فنی متمرکز هستند، بنابراین اگر محتوای شما پر از کلمات کلیدی شما باشد، باعث می شود که از اهدافتان دور شوید. در واقع هدف از تولید محتوا این است که بتوانیم اطلاعات کافی به بازدیدکنندگان سایت و بعد از آن به گوگل ارائه کنیم و گاهی اوقات این کار را می توان در سه کلمه انجام داد !

قد آبراهام لینکلن چقدر بود

بهتر است شما در لیست نتایج گوگل (SERP) بگردید و در مورد موضوعات مرتبطی که در سایت خود دارید تحقیق کنید که چه وب سایت هایی الان در رتبه های بالا هستند و سپس به سراغ مطالب خود بروید و آنها را ویرایش کرده و بهبود دهید. برای اینکه یک مطلب خوب داشته باشید باید بدانید که کاربران دقیقا می خواهند چه چیزی را بدانند و سپس شروع کنید.

محتوایی بنویسید که نیاز خوانندگان شما را برآورده کند و خیالتان هم راحت باشید که به طور همزمان از افزایش رتبه ی خود در نتایج جستجو بهره مند خواهید شد.

 

 

14. مطلبی را بنویسید که از انتشار آن خوشحال می شوید.

هنگام نوشتن محتوا برای وب سایت های دیگر و لینک بیلدینگ، با همان قدرت و کیفیتی که در وب سایت خود مینویسید، مطلبتان را بنویسید. چرا که آن مطلب قرار است به سایت شما لینک داشته باشد و اگر مطلب خوبی نباشد، مورد توجه کاربران قرار نخواهد گرفت. این یک اصل است که بهترین بک لینک ها در محتواهای با کیفیت یافت می شوند. چرا که هر چقدر درگیر شدن کاربران با مطلب شما بیشتر باشد و تعامل بالاتری داشته باشند، سایت هایی که لینکشان در آن مطلب قرار دارد نیز رشد خواهند کرد.

 

لینک بیلدینگ یک هنر است، پس خلاق باشید !

اگر قرار باشد از این مطلب فقط یک چیز را یاد گرفته باشد، بگذارید این باشد که : لینک بیلدینگ، یک بازار همیشه در حال پیشرفت است. این تکنیک ها در حال حاضر می توانند به شما کمک کنند تا لینک سازی های خوبی انجام دهید، البته به معنی این نیست که اینها تنها راه های لینک سازی خوب هستند.

از نبوغ و منابع خود استفاده کنید تا رویکردهای منحصر به فردی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد. بهترین چیزی که می توانیم به شما توصیه کنیم این است که هر راه معقولی که به ذهنتان می رسد را امتحان کنید تا بدانید کدام یک جواب بهتری می گیرد.

 

امیدواریم با استفاده از این 14 روش، بتوانید لینک بیلدینگ تخصصی برای وب سایت خود انجام دهید و آن را به صدر نتایج موتورهای جستجو برسانید.

 

منبع مطلب : 14 Link Building Secrets from a Technical SEO Expert ترجمه شده توسط روشا وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *