تکنولوژی هوش مصنوعی چگونه می تواند عکس های شما را دگرگون کند؟

تکنولوژی هوش مصنوعی چگونه می تواند عکس های شما را دگرگون کند؟

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

تکنولوژی هوش مصنوعی Luminar از شرکت Skylum با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، یک تحول اساسی در روند ویرایش عکس ها ایجاد کرده است.

هوش مصنوعی (AI) امروزه یکی از کلیدواژه هایی است که صنایع مختلفی از این تکنولوژی در حال ظهور برای ارتقای محصولات و تجارب کاربری خود استفاده می کنند. هوش مصنوعی به طرز چشمگیری در سرتاسر رشته ها از مراقبت های بهداشتی گرفته تا طراحی نرم افزار اهمیت یافته است و بدون شک در کمک به شکل گیری زندگی آینده مان نیز کمک خواهد کرد.

ممکن است فکر کنید که هوش مصنوعی برای شخص شما اهمیتی ندارد، اما آن می تواند عکس هایتان را به کمک نرم افزار و پلاگینی که اخیرا اعلام شده به نام Luminar AI از کمپانی Skylum کاملا تغییر دهد. این برنامه از هوش مصنوعی استفاده می کند تا به شما در صرفه جویی در زمان و تلاش برای ویرایش عکس هایتان کمک کند. این برنامه به زودی بر روی سیستم عامل های macOS و Windows قابل دسترس خواهد بود.

هوش مصنوعی در عکاسی اتفاق تازه ای نیست. چه متوجه شده باشید چه نه، هوش مصنوعی در واقع سال ها بخشی از عکاسی بوده. با دوربین های گوشی های هوشمندی که از مکانیزم های پیچیده ای مانند یادگیری ماشین و تقویت رنگ برای بهبود ظاهر تصاویر استفاده می کنند.

 

هوش مصنوعی

 

اما حالا هوش مصنوعی در عکاسی بهتر از پیش شده است. به گفته Alex Tsepko (مدیرعامل نرم افزار Skylum):

Luminar AI به آسان تر شدن ویرایش عکس برای همه کمک خواهد کرد. ما قسمت های خسته کننده و سخت ویرایش عکس را بدون قربانی کردن خلاقیت عکاسان حذف کرده ایم. Luminar AI یک ابزار عالی در روند کار عکاسان خواهد بود. آنها می توانند روی نتایج رضایت بخش و نه بر روی پروسه ی ویرایش تمرکز کنند.

در ادامه خواهید دید که چگونه Luminar AI به وسیله هوش مصنوعی زندگی شما را آسان تر می کند، اما در ابتدا بیایید در مورد قسمت های چالش برانگیز ماجرا صحبت کنیم.

 

تاثیر هوش مصنوعی بر عکس ها

 

 

تکنولوژی هوش مصنوعی ترسناک نیست؟!

کلمه هوش مصنوعی اغلب ذهنیت فیلم های دراماتیک دهه 80 را در ذهن مخاطب تداعی می کند. همه از پذیرفتن هوش مصنوعی خوشحال نخواهند شد. با این حال این ایده که هوش مصنوعی خطرناک است یا می تواند جایگزین خلاقیت انسانی باشد، درست نیست. هوش مصنوعی تنها بر روی مشکلات خاصی که درخواست حل آنها وجود دارد کار خواهد کرد.

در همین حال، هوش مصنوعی هرگز قادر به جایگزین خلاقیت انسانی شدن نیست چون فقط متکی به ورودی اطلاعات توسط انسان است. بدون این اطلاعات داده شده توسط انسان به برنامه، هوش مصنوعی عملا بی فایده است. هوش مصنوعی حتی با گردآوری داده هایش توسط انسان ها، همچنان قادر به فهم، درک یا یادگیری از محیط اطراف خود مانند انسان ها نیست. این یعنی تقدس خلاقیت انسانی همچنان دست نخورده باقی می ماند و عکاسان می توانند مطمئن باشند که عکس های آن ها همچنان متعلق به خود آنهاست. حتی اگر بی هیچ زحمتی توسط هوش مصنوعی بهبود یافته باشند.

 

 

از عکس های خود نتایج بهتر بگیرید.

تکنولوژی هوش مصنوعی برای تصاویر

 

در حالی که هوش مصنوعی یک تکنولوژی پیچیده است، این اصطلاح اغلب اشتباه استفاده می شود. بسیاری از اوقات از این واژه برای بازاریابی های بی ارزش استفاده می کنند تا یک حس ارزش، بدون داشتن هیچ فایده ای به مخاطب بدهند. در مورد Luminar AI اینطور نیست. این نرم افزار جدید از الگوریتم های توسعه یافته توسط یادگیری ماشین برای “دیدن” یک عکس و درک تمام عناصر موجود در کادر و سه بعدی بودن آن ها استفاده می کند.

با استفاده از این درک، Luminar AI می تواند اقدامات مختلفی برای کمک به گرفتن بهترین نتیجه از آن عکس بکند. اLuminar AI ابتدا به دنبال اصلاح خودکار مشکلات رایج ضبط با درست کردن نوردهی و رنگ دهی آن هاست. بعد از آن تعدادی راه خلاقانه به نام Templates به کاربر پیشنهاد می دهد که کاربر می تواند از آنها برای ایجاد نتایج خیره کنند با ظاهر و استایل خیلی خاص و همچنین سریع استفاده کند.

تمرکز Skylum بر روی هوش مصنوعی واقعی چیزی است که آن را از شرکت های نرم افزاری ای که در باره تئوری هوش مصنوعی صحبت می کنند اما در استفاده صحیح از آن ناموفق اند، متمایز می کند. Skylum با ایجاد ابزار های کاملا کاربردی هوش مصنوعی، انسان های خلاق را قادر می سازد تا نتایج فوق العاده ای که به دنبالش هستند، به سرعت و با کارایی بالا به دست آورند.

 

 

روند ویرایش عکس هایتان را سرعت ببخشید

ادیت عکس با هوش مصنوعی

 

با تمام این ها، Luminar AI تنها مربوط به تغییرات بزرگ در عکس هایتان نیست. او می تواند به طرز ماهرانه ای به جریان کار شما هم کمک کند. ویرایش صدها عکس به صورت دستی حتی برای علاقه مندان به عکاسی نیز می تواند خسته کننده باشد. Luminar AI قادر است بخش های روزمره و حوصله سر بر کار را از بین ببرد و روند ویرایش عکس هایتان را تسریع کند.

Skylum به تنهایی ساخته نشده. این شرکت با بهترین عکاسان از جمله Marvin Grey، Richard Bernabe، Kate Phellini و غیره برای کمک به آموزش شبکه عصبی برنامه همکاری کرده است. این بدین معنی است که هر بار شما از Luminar AI برای ویرایش عکس هایتان استفاده می کنید، مانند این است که از تیم خبره در حرفه ی عکاسی مشورت گرفته باشید. با این حال عکاسان همچنان با وجود مجموعه وسیعی از ابزار های مبتنی بر هوش مصنوعی، کنترل کاملا خلاقانه ای بر روی عکس های خود دارند.

شما متوجه خواهید شد که Luminar AI قادر است ساعت ها از روند کاری شما با دستیابی به یک ترکیب عالی برای اجتناب از کارهای خسته کننده ای مانند انتخاب دستی بکاهد و عکس هایتان را بهتر از همیشه نشان دهد.

 

 

منبع مطلب : How AI technology can transform your photos نوشته شده توسط Creative Bloq Staff ترجمه شده توسط روشا وب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *