تحولات مهم سئو در سال 2020

تحولات مهم سئو در سال 2020

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

همانطور که به پایان یک سال پر حادثه دیگر در سئو نزدیک می شویم، بیایید هفت تا از تحولات مهم سئو را بررسی نماییم. ما در آستانه پایان یک سال پرحادثه هستیم و بنابراین من فکر کردم که جالب است آنچه که امسال درباره SEO آموخته ام را بازگو کنم. طی این روند، متوجه شدم که برخی از نکاتی که در این متن آورده ام، مدتهاست که در ذهن من است – اما امسال تأیید شدند. این چیزی است که امسال تاکنون برای من برجسته تر و ملموس شده است.

1. برای آنچه در آینده رخ می دهد برنامه ریزی کنید و آنچه که اکنون کارایی دارد و موفق است را در کارتان پیاده کنید.

من می بینم بسیاری از متخصصان سئو در مورد پیشرفت های جدید که در آینده مهم خواهند شد، وسواس به خرج می دهند. در حالی که از آنچه در حال حاضر به کار می رود، غفلت می کنند. آنها آنچه را که برای رسیدن به اهداف خود در سال 2020 لازم است نادیده می گیرند و واقعا غفلت میکنند. اکنون مهم است که سر بالا بازی کنیم و ببینیم توپ کجا فرود می آید. در واقع، این برای موفقیت در SEO ضروری است.

اما آنچه را که اکنون باعث حرکت شما است را فراموش نکنید و فعلاً آنچه را که سوزن را به حرکت در می آورد متوقف نکنید. وظیفه شما این است که در پایان روز، هر کاری که در حال حاضر و در آینده لازم است انجام دهید. هر آنچه را که درباره پیشرفت های جدیدی کشف می کنید یاد بگیرید، آن را در کارهای حاضرتان به کار ببرید و همچنین در برنامه های آینده بگنجانید.

 

2. گوگل درمورد محتوای ایندکس بسیار سختگیرتر شده است

گوگل از زمان ارائه به روزرسانی هسته اصلی در ماه می، در مورد اینکه برای چه محتوایی منابع ایندکس سازی خود را صرف کنند بسیار سختگیرانه عمل کرده است. به نظر می رسد که آنها دیگر با تغذیه محتوای بی کیفیت کاری ندارند. البته کاملا درست است : بیشتر این محتوا هایی که ایجاد می شوند، بی مایه و بی ارزش اند. نکته منفی این امر این است که به نظر می رسد خسارت جانبی زیادی توسط این متون بی ارزش به وجود آید.

در حالی که سایت های معتبر و موثق هنوز هم می توانند هر چیزی را برای رتبه بندی به دست آورند، بر و بچه های کوچک اکنون باید دو برابر و به سختی کار کنند تا از لطف و مزایای خوب گوگل برخوردار شوند. آنچه این مسئله را بیش از پیش مشکل کرده است این واقعیت است که چند هفته بعد، گوگل با مشکلات ایندکس سازی مواجه شد. بسیاری از متخصصان سئو فکر می کردند موضوع حل خواهد شد ، اما پس از حل آن، مشکلات ایندکس سازی آنها همچنان پابرجا بود.

بنابراین، سوال این است : برای ایندکس شدن مطالب خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ این روش کمی باز است: هر کاری از دستتان برمی آید انجام دهید تا مطمئن شوید مقاله شما بیشترین ارزش را به بازدید کنندگان شما می بخشد و تمام سیگنال های مناسب را برای ایندکس سازی آن به گوگل ارسال می کند. به طور خلاصه، این به معنای تمرکز بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا و با تحقیقات حساب شده است که قصد کاربر را برآورده می کند.

حتماً از ادعاهای آن با منابع معتبر پشتیبان تهیه کرده و منابع را در آن بگنجانید. سپس پیوندهای داخلی و خارجی ایجاد کنید و اطمینان یابید که مردم در مورد محتوای شما در شبکه های اجتماعی صحبت می کنند.

 

3. GPT-3 قصد دارد ساخت محتوا را به طرز چشمگیری تغییر دهد

طی چند سال آینده، شاهد تغییر چشمگیری در نحوه تولید محتوا خواهیم بود. با ظهور OpenAI GPT-3 و موارد مشابه MarketMuse’s First Draft، بازاریابان محتوا نقش تحریریه را به خود می گیرند. به همه ی سیستم ها هوش مصنوعی ورودی درست داده می شود و آنها پیش نویس محتوا را تهیه می کنند. سپس ویراستاران آن را نهایی و منتشر می کنند.

حتی  GPT-3 از قبل هم می تواند کارهای چشمگیری انجام دهد – از جمله گول زدن بسیاری از Redditor ها برای اینکه فکر می کنند این یک حساب واقعی است – برای خنثی کردن محتوایی که قابل مقایسه با نوشته ی انسان باشد، هنوز راهی طولانی در پیش دارد. برای من روشن است که نقش یک بازاریاب محتوا طی چند سال آینده به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد.

 

4. گوگل از نظر استخراج محتوا بسیار بهتر شده است

ما طی امسال شاهد تحولات زیادی در اسنیپت های گوگل بوده ایم. با اعلامیه اخیر گوگل در مورد بهبود چشمگیر توانایی شان در رتبه بندی مسیرها، فکر می کنم اسنیپت های برجسته عجیب و جستجوهای بیشتر را حتی بدون کلیک خواهیم دید. گوگل حتی ممکن است چندین متن از مقالات مختلف را برای جوابهای واحد ترکیب کند. فقط خدا می داند چه کسی این کلیک را می کند. اما اگر این به من کمک کند تا  سریعتر نیازخودم را برآورده کنم ، به عنوان یک کاربر گوگل باید بگویم که، تجربه بهتری خواهم داشت.

 

5. وقتی نوبت به رتبه شما برسد هیچ “حقیقتی” وجود ندارد.

صرف نظر از اینکه ردیاب رتبه شما به صورت روزانه، دو بار در هفته یا ماهانه به روز می شود – هرگز موقعیت دقیق درخواست تان را به شما ارائه نمی دهد. به زبان ساده، نمی تواند این کار را انجام دهد. بگویید چرا؟ به دلیل سابقه جستجوی قبلی، موقعیت مکانی، تازه بودن شاخص ها، آزمایش هایی که توسط  گوگل در حال اجراست، محتوای جدیدی که به SERP ها راه پیدا می کند و موارد دیگر این کار شدنی نیست.

رتبه بندی، تصویری از یک حقیقت جزئی است، تقریبی از آنچه که شما به سختی از آن انتظار دارید، نه بیشتر . من وجود ردیاب های رتبه بندی را انکار نمی کنم، زیرا وجود دارد. آنها برای پیگیری موقعیت های شما مفید هستند، اما اینکه فقط و فقط به آنها اعتماد داشته باشید هوشمندانه نیست. همیشه آنها را با داده های کنسول جستجوی گوگل و آنالیتیک، ترکیب کنید تا تصویر بهتری از چگونگی عملکرد SEO تان حاصل نمایید.

 

6. ارسال مداوم سیگنال های مناسب، کاری مهم و کلیدی است

اگرچه موضوع جنسیت در SEO جایی ندارد، اما اگر بخواهید، ایندکس سازی و رتبه بندی قابل پیش بینی داشته باشید، ارسال مداوم سیگنال ها و ایندکس صحیح به گوگل مهم است. این امر به ویژه در شرایط فعلی صدق می کند، جایی که گوگل به طور موقت ویژگی “درخواست ایندکس سازی” را در کنسول جستجوی گوگل غیرفعال کرده است. اگرچه این امر میزان کنترل شما را کاهش می دهد، اما اگر با بهترین روشهای جلب توجه و ایندکس سازی عمل کنید، موفق خواهید بود.

با داشتن تمام تحولات جدید سئو ،حتی فراموش کردن اصول اولیه مانند Canonicalization یا متعارف سازی، دستورالعمل ربات ها، robots.txt، نقشه سایت و ساختار پیوند داخلی آسان خواهد بود. شما باید کاری کنید که گوگل مجبور به تعریف خاص خود از URL های متعارف شما نشود.

 

7. حتی گوگل نیز باگ های جدی دارد .

همه ما می دانیم که سال 2020 برای بیشتر افراد سال پر حادثه ای و سختی بوده است. گوگل نیز تحت تأثیر آن بوده و به سهم خود مشکلاتی داشته است. به خصوص در طول چند ماه گذشته که در سیستم های ایندکس سازی خود با مشکلات جدی رو به رو شد. این نشان می دهد که حتی شرکت هایی که بهترین افراد را استخدام می کنند، از این اشکالات رنج زیادی می برند. اما سوال این است آیا ممکن است گوگل ویژگی “درخواست ایندکس سازی مطالب” را در زمان کریسمس بازگرداند؟

 

 

منبع مطلب : The 7 Most Important Things I’ve Learned About SEO This Year نوشته شده توسط ترجمه شده توسط روشا وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *