Search
Close this search box.

همه چیز درباره لندینگ پیج یا صفحه فرود

همه چیز درباره لندینگ پیج یا صفحه فرود

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

5/5 - (1 امتیاز)

شما مثل هواپیمایی هستید که با سرعت سرسام آوری در اینترنت درحال گشت و گذارید، که ناگهان یک آگهی تبلیغاتی نظر شما را جلب می کند و آن یک وبینار (سمینار اینترنتی) رایگان است در خصوص مهارتی که شما در شش ماه گذشته قصد یادگیری آن را داشتید. شما بر روی لینک آن کلیک می کنید و ناگهان شما در یک صفحه فرود می آیید، به طوری که می بینید در حال پیمایش یک صفحه جدید هستید، در مورد همه مواردی که وبینار پوشش می دهد مطالعه می کنید، و در آخر و در پایین صفحه به یک دکمه بزرگ روشن نگاه می کنید که باید برای رزرو جایگاه خود در وبینار، روی آن کلیک کنید.  در واقع شما در هیچ صفحه ای نیستید و فقط در یک صفحه فرود هستید، اما یک صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود

این دقیقاً همان چیزی که از اسمش پیداست، جایی که ترافیک اینترنت “فرود می آید”. اگر که ما یک وب سایت را یک شهر در نظر بگیریم، صفحه فرود یا لندینگ پیج، مانند فرودگاهی است که پروازهای ورودی به زمین می نشینند و مسافران خود را خارج می کنند و درست مثل اینکه مردم هنگام رفتن به سمت خروجی فرودگاه اولین برداشت ذهنی (تاثیر) خود را از یک شهر می پذیرند، بازدیدکنندگان سایت هم از شما تاثیر می گیرند. آنچه در هنگام ورود به لندینگ پیج ( صفحه فرود ) با آن روبرو می شوند نام تجاری شما و آنچه که شما ارائه می کنید است.

و به همین دلیل لندینگ پیج شما باید دقیق باشد و این آنجایی است که شما توجه خوانندگان را جلب می کنید و آنها را وادار می کنید آنچه را که شما می خواهید انجام دهند؛ یک صفحه فرود موثر نه تنها مخاطبان را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه راهنمای بازدیدکنندگان سایت به یک صفحه خاص و همچنین متقاعد کننده آنها برای “ثبت نام” ، “خرید” یا “مشترک شدن” است.

در این راهنما ، ما در مورد جزئیات صفحات فرود یا همان لندینگ پیج توضیح می دهیم: که آنها چه هستند ، چگونه مورد استفاده قرار می گیرند و مهمتر از همه، چگونه می توان آنها را موثرتر ساخت.

 

لندینگ پیج ( صفحه فرود ) چیست؟

لندینگ پیج صفحه وبی است که بر روی بازاریابی یک محصول یا خدمات خاص متمرکز شده است و یا بیننده را وادار به انجام عملی می کند. اغلب اوقات، وارد شدن یک فرد به یک صفحه فرود با دیدن یک نشانگر جذاب مانند یک تبلیغ در شبکه های اجتماعی یا لینکی در یک ایمیل شروع می شود.

لندینگ پیج همان صفحه اصلی یا صفحه مقدماتی نیست، یک صفحه مجزا با تمرکز فوق العاده روی موضوعی خاص، بهینه سازی شده است تا بازدیدکننده را وادار به انجام یک اقدام خاص کند – همه متون ، تصاویر و  هر پیمایشی ، مستقیماً مربوط به آن نتیجه ای است که صفحه به منظور آن هدایت شده است.

لندینگ پیج چیست

هر عنصری برای هدایت منطقی بازدید کننده به سمت یک دکمه برای کلیک کردن و یا برای پر کردن یک قسمت از یک فرم، طراحی شده است.

صفحات فرود به طور شفاف برای هدایت به تبدیل ها ( تبدیل یک سرنخ به مشتری ) به وجود آمده اند. وقتی در یک صفحه فرود هستید، دقیقاً می دانید که از لحظه اتمام بارگیری صفحه به شما چه پیشنهادی داده می شود و چه کاری از شما خواسته می شود که انجام دهید.

در صورتی که، یک صفحه اصلی بیشتر به فهرست مطالب وب سایت می پردازد، مرکز اصلی آگاهی بخش آن است که به شما نگاهی گذرا به مطالب سایت می دهد. که معمولا در جایی قرار دارد که از طریق موتور جستجو یا نمایه رسانه های اجتماعی به آنها وارد می شوید. برخلاف صفحات فرود، صفحات اصلی اهداف متمرکز واحدی ندارند. آنها پایانه های بازتری دارند و تمام امکانات خود را به بازدید کننده می دهند تا بتوانند به جایی که می خواهند بروند.

صفحه فرود چیست

یک صفحه مقدماتی مانند دروازه بانی است که بازدیدکنندگان برای رسیدن به صفحه اصلی وب سایت از آن عبور می کنند. در بسیاری از موارد، یک صفحه مقدماتی بازدیدکنندگان را قبل از ورود به یک صفحه اصلی تأیید می کند، به عنوان مثال ، وب سایت یک تولیدی پوشاک ممکن است یک صفحه مقدماتی داشته باشد که از بازدید کنندگان درخواست می کند تا تاریخ تولد خود را وارد کنند. یا ممکن است یک صفحه مقدماتی به بازدیدکنندگان پیشنهاد یا امکاناتی را که می توانند از آن استفاده کنند، معرفی کند و گاهی اوقات آنها را ملزم کند آدرسهای ایمیل خود را برای به دست آوردن آن به اشتراک بگذارند.

اگرچه تشابهاتی وجود دارد، فرق اصلی صفحه مقدماتی و صفحه فرود این است که صفحه مقدماتی همیشه به صفحه اصلی وب سایت متصل است ولی صفحه فرود می تواند بطور مستقل به خودی خود وجود داشته باشد.

 

ساختار یک لندینگ پیج

هر لندینگ پیج محصر به فرد است، اما آنهایی که موفق ترند معمولا شامل عناصر کلیدی یکسانی هستند. هرکدام از این عناصر نقشی در جهت هدایت خواننده به انجام عملی خاص ایفا می کنند.

آناتومی لندینگ پیج

عنوان 

عنوان شما جلب توجه کننده سایت شماست، عنوان توجه خواننده را تحریک می کند و این عقیده را در او به وجود می آورد تا بی اختیار تا پایین صفحه را پیمایش کند، این همان جایی است که بازدیدکننده اول با پیشنهاد منحصر به فرد فروش شما روبرو می شود و یا آنچه که شما به آنها پیشنهاد می کنید و آنها نمی توانند صرف نظر کنند. حتی اگر شما پیشنهاد یک سرویس عمومی را بدهید، پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما می تواند یک تخفیف قیمت و یا چند مزیت / ویژگی پیشنهادی از طرف شما باشد.

 

زیر عنوان

در زیر عنوان، شما زیر عنوان خود را قرار داده اید، آن تعقیب کننده عنوان است که جزئیات و یا ویژگی ای را اضافه می کند که خواننده را ترغیب به ادامه درگیری با متن می کند، زیر عنوان برای گذاشتن همه اطلاعات موثر در مورد شما، که بوسیله عنوان نمی تواند بیان شود ایده آل است.

 

پشتیبانی

پشتیبانی با استفاده از توضیح جزئیات بیشتر در خصوص پیشنهاد شما به دنبال زیر عنوان شما می آید. آن شرکت شما را مطرح می کند، اینکه چرا در مورد آنچه که انجام می دهید فوق العاده هستید و چطور خوانندگان از انجام عملی که شما تجویز کرده اید سود می برند. اینجا شما دقیقا توضیح می دهید که خواننده با انجام پیشنهاد شما انتظار می رود به چه چیزی برسد.

شما همچنین در پشتیبانی ضروریات را می سازید. به خوانندگان می گویید که مدت زمان پیشنهاد چه مدت است و چه اتفاقی خواهد افتاد اگر همین حالا اقدام نکنند. ممکن است آنها مجبور باشند کل هزینه را بپردازند، ممکن است بطور کامل فرصت را از دست بدهند. نکته این است که به آنها یک دلیل برای کلیک بر روی اشتراک یاب در حال حاضر – و نه بعدا و نه فردا، همین حالا بدهید.

 

عکس ها

با چند عکس کیفیت بالا شما به خوانندگانتان نشان می دهید که چه چیزهایی می توانند داشته باشند، بسته به نوع پیشنهاد شما می توانید عکس های اجناس یا خدماتی را که برای فروش گذاشتید استفاده کنید و یا تصاویری در خصوص اینکه چطور شرکت شما می تواند زندگی افراد را ارتقاء دهد.

عکس ها را ساده نگیرید ،صفحه فرود شما جای عکس های عمومی قدیمی شما نیست. مطمئن شوید شما جذابیت دیداری دارید که ارزش پیشنهاد شما را پایین نمی آورد.

 

فواید

اینجا آنجایی است که شما واقعا پیشنهادتان را می فروشید. فواید اغلب بخاطر قابل رویت تر بودن به صورت لیست های گلوله دار هستند زیرا آنها باعث می شود که خوانندگان واقعا راحت تر برانداز و انتخاب کنند.

فواید ممکن است بخشی از پشتیبانی صفحه های فرود شما باشند و یا خود یک بخش اختصاصی باشند. هدف آنها این است که به سرعت توضیح دهند چرا پیشنهاد شما فوق العاده است.

 

اعتماد سازها

اعتمادسازها تصاویر یا نوشته ای است که شما جهت جلب اعتماد خوانندگان بر روی صفحه فرود خود قرار می دهید. اغلب مستلزم توصیفات خریداران قبلی و یا نشان هایی از مشترکین مشهور (به عنوان مدرک اجتماعی) که خود آماری از موفقیت های شما و یا رضایتهای مشتریان شماست. شما همچنین می توانید امضاء (علامتی) را که نشان دهنده اعتبارنامه شماست در آن قرار دهید مثل محک یک سیستم وارسی امنیت .

 

اشتراک یاب

نهایتا، این آنجایی است که بازدید کنندگان شما به مشتری تبدیل می شوند یا نه، اشتراک یاب شما همان کاری که شما از بازدیدکننده می خواهید انجام دهند، اوج همه کارهای سخت یک صفحه فرود. آن می تواند یک فرم نوشته شده بر روی صفحه که خوانندگان اطلاعاتشان را در آن به اشتراک گذاشته باشد یا می تواند یک دکمه باشد که آنها را به صفحه دیگری می برد که در آن آنها اطلاعاتی که شما در پی آن هستید را به شما می دهند.

هرکدام از این دو که باشد، لازم است بزرگ، برجسته، واضح و از لحاظ ظاهری جذاب باشد – همه هدف یک صفحه فرود این است که خواننده را به اینجا برساند. یک حربه عمومی این است که با استفاده از یک رنگ متضاد توجه را به سوی اشتراک یابتان جلب کنید.

اشتراک یاب همچنین باید بطور شفاف انجام عملی را ( همین حالا ثبت نام کنید) اعلام کند.

از نزدیک افراد را از طریق قدرت پیشنهاد خود ترغیب به درگیر اشتراک یاب شدن کنید. شما می توانید با گفتن اینکه از خواننده بطور صریح چه عملی را می خواهید که انجام دهد، گفتگو را به پیش ببرید اما مواظب باشید که بصورت تحمیلی نباشد.

این را به خاطر داشته باشید که که یک لندینگ پیج لازم نیست برای موثر بودن تمام این عناصر موجود در این دستور العمل مشخص را داشته باشد. بعضی صفحه فرودها اشتراک یاب را در پایین صفحه دارند و برخی دیگر در قسمت سمت راست صفحه دارند. بعضی از صفحات فرود متن طولانی جهت توضیح پیشنهاد دارند درحالی که برخی دیگر آن را در یک ویدئو توضیح می دهند.

این ممکن است یک مقدار کمی تلاش نیاز داشته باشد تا به یک ترکیب مناسب که بهترین کارایی را برایتان داشته باشد برسید.

این را توسط تست جداگانه هر دو طراحی در یک زمان بسنجید که کدامیک بهتر اجرا می شود ، ابزاری مثل Google Analytics می تواند دراین کار به شما کمک کند.

ساختار صفحه ورود

 

چرا صفحات فرود اهمیت دارند؟

مطابق با تحقیقات truelist.co مخاطبان قبل از اینکه تصمیم بگیرند که به خواندن ادامه دهند و یا از صفحه خارج شوند حدود 8 دقیقه در یک لندینگ پیج وقت می گذرانند، فقط 50 درصد لندینگ پیج برای موبایل ها تشخیص داده شده اند و هدفمندسازی یک صفحه می تواند مکالمات را تا 300 درصد افزایش دهد. یک تاخیر یک ثانیه ای در بارگذاری صفحه می تواند تاثیر کار شما را تا 7 درصد کاهش دهد.

اگر شما به آنچه که منظور نظر عبارت ذکر شده فوق مطمئن نیستید، ما آنها را به مدت یک دقیقه برای شما توضیح می دهیم. اما ابتدا بیایید نگاهی به آمارهای تعدادی از صفحات فرود بیاندازیم :

 • میانگین نرخ تاثیر لندینگ پیج در میان کلیه صنایع 35/2 درصد می باشد.
 • از میان همه بینندگانی که عنوان یک صفحه را می خوانند، 90 درصدشان چنین فراخوانی به اقدام آنها را نیز می خوانند.
 • فایلهای ویدئویی در لندینگ پیج ها می تواند تاثیر آن را 86 درصد ارتقاء دهد.

نرخ تاثیر لندینگ پیج توسط صنایع گوناگون سنجیده می شود، بنابراین برای هدف گذاری واقع بینانه، درمورد میانگین نرخ صفحات خودتان مطمئن شوید.

هانطور که می توانید ببینید، صفحات فرود یک بخش بحرانی کسب و کار آنلاین می باشد. آنها شما را قادر می سازند تا اطلاعات متنوعی در مورد چشم اندازهایتان بدست آورید و اغلب آنها سنگ بنای هرم فروش شما هستند.

مشخصات لندینگ پیج

 

اجازه بدهید با سرعت چند مفهوم مهم را برایتان تعریف کنیم تا متوجه شوید که چه زمانی شما در حال گسترش استراتژی یک کسب و کار آنلاین می باشید:

قیف فروش. یک قیف فروش یک سری از پله های طراحی شده است، برای تبدیل افراد علاقه مند محصول و خدمات شما به افرادی که خریدار واقعی محصول و یا خدمات شما هستند. بخشی که از نمایش تصویری این فرآیند می آید: تصور کنید یک مخزن وسیع از همه افرادی که پست های شما در خصوص برندتان در اینستاگرام لایک کرده اند آن قسمت بالای قیف است، افرادی که از برند شما آگاهی دارند در داخل این قیف، بخش کمی از افراد که برند شما را در اینستاگرام دنبال می کنند و به برند شما علاقه مندند در پله پایین تری از این قیف قرار دارند و در میان این گروه، گروه کوچکتری از افرادی وجود دارند که تصمیم دارند از شما خرید کنند و از آن افراد، حتی گروه کوچکتری از آنها وجود دارند که واقعا از شما خرید می کنند که آنها باریکترین قسمت قیف شما هستند.

در این سناریو، شما ممکن است یک پست بسازید که پیشنهاد شانس دسترسی به راه اندازی بعدی خود را بدهید قبل از اینکه آن رسمی شود. دنبال کنندگان علاقه مند بر روی لینک داخل پست کلیک می کنند و به یک صفحه فرود می رسند که با وارد کردن آدرس ایمیل خود، می توانند ارتباطی بین شما و خودشان ایجاد کنند، این صفحه فرود بین دو راهی علاقمندی و تصمیم گیری قرار می گیرد. بیننده را بیشتر به یک خریدار شدن نزدیک می کند.

قیف فروش

 

مشترکین. مشترکین افرادی هستند که به برند شما علاقه نشان دادند و نزدیک است تبدیل شوند به خریدار. با استفاده از مثال قیف خرید ما، تعدادی افراد وجود دارند که ایمیل خود را با ما توسط صفحه فرود به اشتراک گذاشته اند. به عبارت دیگر مشترکین افراد منحصر به فردی هستند که انتخاب کرده اند متعهد به برند شما باشند و نشان داده اند که تمایل دارند یک رابطه را با شما ادامه دهند.

تولید مشترک. تولید مشترک همه تلاش های شما برای ترویج مشترکین است. مثل ایجاد پست در رسانه های اجتماعی، اجرای تبلیغات و ساختن صفحات فرود و معروف ساختن برند بطور عمومی. این بخش خیلی بالای قیف فروش شماست. گسترده ترین قسمتی که شما برند خود را به دنیا معرفی می کنید.

تبدیل. یک کاربر وقتی تبدیل می شود که عملی را که شما از او خواسته اید انجام دهد. در یک صفحه فرود یک تبدیل، کلیک بروی دکمه قسمت پایین صفحه و یا اشتراک آدرس ایمیل است. در یک صفحه فروش یک تبدیل یعنی یک خریدار. وابسته به هدفهای شما تبدیل ها می توانند کلیک بر روی یک تبلیغ تا رسیدن به یک صفحه فرود و یا دنبال کردن صفحه شما در رسانه های اجتماعی می باشد.

نرخ تبدیل فروش

 

SEO. بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از انواع استراتژی هایی که به شما در بالاتر رفتن رتبه صفحه فرود شما ( هرنوع صفحه دیگر) در موتورهای جستجو کمک می کند. استراتژی سئو شامل :

 • استفاده از کلمات کلیدی رتبه بالا در عنوان
 • شامل شدن محتوای با کیفیت بر روی صفحه شما
 • افزودن تصاویر و ویدیو ها به صفحه شما
 • اطمینان از اینکه صفحه شما به سرعت بارگذاری می شود.

سئوی سایت

 

فراخوان انجام عملیات. فراخوان انجام عملیات یک بخشی است که مستقیما به خواننده می گوید عمل مشخصی را انجام دهد. حالا فراخوانی کن – بیشتر بخوان – اینجا کلیک کن – اینها جمله هایی هستند که به عنوان فراخوان انجام عملیات استفاده می شوند. فراخوان های انجام عملیات سخت ترین بخش هر صفحه فرود و بهترین تمرین استفاده از آنها در نقاط گوناگون است. در حقیقت صفحه فرود همه اش فراخوان انجام عملیات است.

 

چه چیز یک لندینگ پیج را ایده آل می کند؟

یک لندینگ پیج خوب هیچ جایی را برای سوالات خوانندگان فراموش نمی کند، آن به آنها هر آنچه که نیاز دارند بدانند می گوید بنابراین آنها احساس می کنند که کلیک کردن بر روی اشتراک یاب بهترین انتخاب است.

با توجه به این نکته شما باید با دقت تحقیق کنید که چه کسانی مخاطبین هدف شما هستند و چه پاسخی نیاز دارند. بسته به شخصیت مشتری شما می سازید و تصور می کنید که مستقیما با این مشتری صحبت می کنید زمانی که شما دارید کپی لندینگ پیج خود را می نویسید .

صفحه فرود جذاب

صرف نظر از شخصیت مشتری شما، طراحی مشخص و انتخاب هایی کپی شده برای کار صفحات فرود اثبات شده اند. شامل اینها :

 • عنوانهای تمیز ، جذاب (که شامل کلمات کلیدی هستند)
 • بی نظمی لایه های صفحه
 • فرم های ساده و کوتاه
 • فراخوان های انجام عملیات تمیز و متعدد.

یک لندینگ پیج تاثیرگذار همچنین برای بینندگانی که با برند شما هنوز آشنا نشده اند هم مشخص می کند که شرکت شما چه خدمتی را برای مخاطبینش انجام می دهد. درمقابل صفحه فرود یک حذف کننده گیج کننده است بطوری که راه های زیادی برای رسیدن خواننده به پایان صفحه موجود باشد بدون اینکه هنوز سوالات زیادی درباره چگونگی کار شما ، چه پیشنهادهایی دارید شما؟ و اینکه چرا پیشنهاد شما جذاب است داشته باشد. شما نیاز دارید دوباره کارکنید تا این نقاط را برطرف کنید.

به لندینگ پیج های سایر برندهای مثل خودتان نگاه کنید، شما می توانید آنرا با اشتراک روزنامه ها، دنبال کردن آنها در رسانه های اجتماعی، یا جستجوی نام برند + صفحه فرود آنها در گوگل به سادگی، انجام دهید. از آنچه که می پسندید کپی برداری کنید و از بهترین آنها الهام بگیرید و تحقیق کنید که چرا خوب کار می کنند. این مجموعه کارها به عنوان یک ربودن فایل معروف است.

طراحی لندینگ پیج ایده برای لندینگ پیج

 

چه چیز یک لندینگ پیج را خراب می کند؟

همانطور که کپی های چشم نواز و فراخوان های مستقیم فرآیند صفحات فرود را فوق العاده می سازد، کپی های آبکی و پیشنهادهای مجهول صفحات فرود را زشت می سازد در اینجا آنچه که به یک صفحه فرود ضربه می زند موجود است :

 • طراحی ناهنجار
 • عکس های نامربوط
 • عدم وجود عکس
 • SEO ضعیف
 • فراخوانهای انجام عملیات نامفهوم
 • کندی بارگذاری صفحات
 • عدم شناسایی در تلفن همراه

از سال 2020 حدودا نیمی از ترافیک وب دنیا بر روی تلفن های همراه است. این به آن معنی است که حدودا نیمی از مخاطبین و یا بیشتر بستگی به برند و جایگاه شما با شما در تلفن های همراه خود مواجه می شوند. مطمئن شوید طراحان شما صفحات شما را برای تشخیص در تلفن همراه به همان خوبی صفحات دسکتاپ در نظرگرفته اند.

لندینگ پیج اشتباه

 

مطمئن شوید که فیلم ها و عکس ها شما به اندازه کافی فشرده و کوچک شده اند که سرعت بارگذاری صفحه شما را کم نکنند. سرعت پایین بارگذاری صفحه بر SEO اثر منفی دارد همچنان که نگذاشتن Alt برای عکس ها بر آن اثر بد دارد.

 

من یک صفحه فرود دارم، حالا چه کنم؟

صفحه فرود چیز تازه ای نیست که شما در یک استراتژی بازاریابی آن را قرار دهید. این بخش جدایی ناپذیر از چالش طراحی صفحه شماست. همانطور که استراتژی بازاریابی خود را گسترش می دهید به این فکر کنید که کجا برای استفاده صفحات فرود مناسب است و اگر به استراتژی هایی مثل قیف فکر می کنید فکر کنید کجای این قیف صفحات فرود می توانند بیشتر کمک کنند.

بهترین لندینگ پیج ها

 

اگر در پی این هستید که مشترک بیشتری از لیست ایمیل داشته باشید، یک لینک به یک صفحه فرود ایجاد کنید که به خوانندگان شما بگوید برای دریافت اطلاعات بیشتر در پایین وبلاگتان عضو شوند. به طور مشابه اگر شما پیشنهاد چیزی به دنبال کننده های خودتان می دهید که آنها آنرا می خواهند مانند   ebookیا پی دی اف های متنوع شما می توانید یک پست در یک رسانه اجتماعی که یک لینک به یک صفحه فرود جایی که آنها بتوانند پی دی اف ها و یا  ebook را بگیرند ایجاد کنید.

 

ترافیک خانگی بیشتری را توسط یک صفحه فرود به سمت خود هدایت کنید

وقتی شما در حال فروش یک محصول هستید، ایجاد مخاطب، جستجوی مشتری یا دادن محتوای عالی، یک صفحه فرود با طراحی مناسب اختیاری نیست، اینترنت با هزاران نفر که دوست دارند با نام تجاری شما ارتباط برقرار کنند روبرو است . بنابراین شما باید به آنها یک مسیر شفاف برای دنبال کردن و دستیابی به شما بدهید. صفحه فرود بهترین مسیر مستقیم به شماست و بهترین مسیر مستقیم برای ارتباط برای شماست.

 

منبع مطلب : What is a landing page? And why do I need one? نوشته شده توسط Lindsay Kramer ترجمه شده توسط روشا وب

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *