Search
Close this search box.

چرا باید وبلاگ داشته باشیم ؟

چرا باید وبلاگ داشته باشیم ؟

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

یکی از سوالات مهم این است که چرا باید وبلاگ داشته باشیم ؟ داشتن یک وبلاگ درون سایتی چه کمکی به آمار بازدید و سئوی ما می کند؟

 

وبلاگ آموزشی و معرفی

شرکت گوگل بعد از هر الگوریتمی که برای رتبه بندی وب سایت ها در جستجوگر خود معرفی می کند، مواردی را که بسیار حائز اهمیت است در آن الگوریتم را بیان می کند. در جدیدترین الگوریتم گوگل، این مسئله بیان شده است که تمام وب سایت ها باید اطلاعات مفید به مخاطبان خود ارائه کنند و بنای کارشان را بر این بگذارند که اطلاعات مراجعین به وب سایت را در مورد کسب و کار، محصول، یا فعالیت خودشان بالا ببرند.

بطور مثال گوگل می گوید اگر شما قصد دارید به مشتری خود سرسیلندر خودرو بفروشید، ابتدا اطلاعات کاملی در مورد اینکه سرسیلندر چیست، سرسیلندرها چه تفاوت هایی با هم دارند، چگونه خراب و تعمیر می شوند و هر چیزی که بتواند به یک شخصی که اصلا نمیداند سرسیلندر چیست، اطلاعات کافی بدهد و آن را برای ایشان معرفی کند.

گوگل می گوید حتی اگر شما نتوانید محصول خودتان را به مشتری بفروشید، بایستی اطلاعات مشتری را افزایش دهید.

از این رو، وجود بخشی تحت عنوان وبلاگ برای ما بسیار حائز اهمیت است. چرا که باید فضایی در سایت تعبیه شده باشد برای اینکه مطالب آموزشی خود را در آن قرار دهیم و با معرفی آن به مخاطبان بگوییم که همیشه برای افزایش دانش خود در زمینه خودرو می توانند به آن بخش مراجعه کنند.

هر “یک نفری” که وارد سایت ما شود و از بخش وبلاگ ما بازدید کند یک امتیاز مثبت و با ارزش برای ما به ارمغان می آورد که شاید ارزش آن از بازدید همه ی صفحات فروشگاه ما نیز بیشتر باشد.

 

 

چگونه وبلاگ بنویسیم ؟

آیا کپی کردن مطالب از وبلاگ های دیگر مفید است ؟

اهمیت و سختی این بخش این است که کلیه محتواهایی که داخل وبلاگ نوشته می شود، باید توسط خود ما گردآوری و نوشته شده باشد. چرا که گوگل قابلیت تشخیص محتواهای تکراری را دارد و اگر تشخیص دهد متنی که ما جمع آوری کرده ایم بیش از 40 درصد با متنی که در یک سایت دیگر وجود دارد، مشابه است، گوگل آن را محتوای کپی شده پنداشته و آن صفحه را جریمه می کند.

داشتم در مورد دلایل موفقیت دیجی کالا مطالعه می کردم، یکی از مواردی که باعث رشد دیجی کالا شد، این بود که یک مجله آنلاین را راه اندازی کرد که در آن به آموزش های مرتبط با کالاهای خود، ترفندهای کالا ها و سایر مطالب مفید به کاربران پرداخت. این مجله که با عنوان “دیجی کالا مگ” شناخته می شود، باعث شد بیشتر جستجوهای کاربران را جذب کند و اکنون یک تیم به صورت تخصصی فقط بر روی آن بخش کار می کنند. همان بخشی که ما قرار است به عنوان “وبلاگ” در وب سایتمان قرار دهیم.

 

مثلا روشا، بخشی را تحت عنوان وبلاگ راه اندازی نموده است که در آنجا مطالب آموزشی مرتبط با صنعت چاپ و تبلیغات قرار داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *