آدرس سایت با www برای سئو بهتر است یا بدون www

آدرس سایت با www برای سئو بهتر است یا بدون www

ما با شما تماس می گیریم

ما با شما تماس می گیریم

لطفا امتیاز دهید

آیا آدرس سایت با www برای سئو بهتر است یا بدون www ؟ موتورهای جستجو و مردم کدام یک را بیشتر ترجیح می دهند ؟

حتما برایتان پیش آمده که وارد سایتی شده باشید و در آدرس بار مرورگر، آدرس آن به همراه www یا بدون www بوده باشد.

 

به عنوان مثال، آدرس های اینترنتی با www :

https://www.example.com

http://www.example.com

 

و آدرس های اینترنتی بدون www :

https://www.example.com

http://www.example.com

 

سایت با www برای سئو بهتر است یا بدون www ؟

مهم نیست که از دیدگاه سئو از کدام یک استفاده می کنید، اما برای هر کدام جوانب مثبت و منفی وجود دارد. اگر نسخه غیر www را به عنوان نسخه ترجیحی سایت خود انتخاب کرده اید، نباید دامنه www را ایندکس کنید.

به عنوان مثال وب سایت روشا پرینت، با آدرس https://roshaprint.com قابل دسترسی است. هنگامی که شما در مرورگر خود آدرس www.roshaprint.com را تایپ کنید، با استفاده از ریدایرکت 301 به طور خودکار به نسخه ی ترجیحی ما، یعنی https://roshaprint.com هدایت می شوید.

حال فکر کنید اگر ما از ریدایرکت استفاده نمی کردیم چه می شد؟ گوگل نسخه با www و بدون www روشا پرینت را به عنوان دو سایت مجزا می شناخت و هر دو را به صورت مجزا ایندکس می کرد و این باعث می شد که این یک سایت را به عنوان دو سایت شناسایی کند و محتواهای آن را تکراری تلقی کند و ارزش لینک هایش پایین بیاید.

 

از کدام یک استفاده کنیم، سایت با www یا بدون www ؟

چیزی که مهم است، این است که از یکی از آنها استفاده کنید !

این امکان وجود دارد که در آینده دامنه های www منسوخ شوند، چرا که اکثر افراد هنگام جستجوی آدرس وب سایت، حوصله ی تایپ www را ندارند.

همچنین این روزها مرورگرهای موبایل و کامپیوترها، مانند گوگل کروم، به صورت خودکار www را در آدرس وب سایت پنهان می کند و همین مسئله باعث شده که برخی فکر کنند این مسئله ممکن است در آینده منسوخ شود.

هنگامی که تصمیم گرفتید از یکی از موارد استفاده کنید، مطمئن شوید که مپ سایت شما و لینک های داخلی شما، از نسخه ترجیحی شما استفاده کنند.

 

آیا می توانم از هر دو غیر www و www استفاده کنم؟

از نظر فنی، می توانید از هر دو استفاده کنید. اما همانطور که گفتیم در بالا، این کار باعث می شود گوگل سایت شما را تا دو بشناسند !

در واقع اگر از ریدایرکت 301 استفاده نکنید، گوگل می تواند:

https://www.roshaprint.com

https://roshaprint.com

را دو تا وب سایت مختلف بشناسند و محتوای شما را محتوای تکراری خطاب کند و در نتیجه این مسئله به رتبه بندی شما در گوگل ضرر وارد خواهد کرد.

ترجیح شخصی ما استفاده از نسخه بدون www وب سایت است، چرا که بسیاری از مردم از جمله خود ما، دوست نداریم این عبارت را در ابتدای آدرس تایپ کنیم.

 

مزایا و معایب آدرس سایت با www و بدون www

 

نوع آدرس نقاط قوت نقاط ضعف
با www سالها مورد استفاده قرار گرفته و یک آدرس استاندارد محسوب می شود. بیشتر مردم حوصله ی تایپ کردن آن را در اول آدرس سایت ندارند.
با www به شما این امکان را می دهد که کوکی ها را برای ساب دامین www خاص خود تنظیم کنید. همچنین راه اندازی CDN آن آسان تر است. فضای بیشتری را در نوار آدرس مرورگر اشغال می کند و گوگل ادامه ی آن را مخفی می کند ( و زمانی که کلیک کنید نمایش می دهد )
بدون www یک دامنه ی کوتاه و ساده است. هیچ گزینه ای برای محدود کردن کوکی ها فقط به دامنه اصلی وجود ندارد.
بدون www گفتن آدرس یک وب سایت بدون www راحت تر و ساده تر است. کار کردن CDN سخت تر خواهد بود، زیرا برای یک رکورد CNAME برای دامنه اصلی خود، نیاز به مخدوش کردن موارد دیگری مانند FTP و Mail دارید.

 

جمع بندی

از هر نسخه ای که برای تجارت و اهداف شما مناسب است استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که نسخه با www برای اهداف فنی مناسب تر است، همانطور که در جدول بالا توضیح دادیم و ممکن است نیازهای شما در آینده با رشد سایت و تجارت تغییر کند.

اگر یک سایت تازه تاسیس دارید، هر آدرسی که دارد، به آن پایبند باشید و آن را تغییر ندهید. این را بدانید که در آینده و در صورت لزوم می توانید با استفاده از ریدایرکت ها، آدرس سایت خود را تغییر دهید.

 

 

منبع مطلب : WWW vs. non-WWW: Which is Better for SEO? نوشته شده توسط ترجمه و تغییر توسط روشا وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *